Başkanın Mesajı

Değerli Paydaşlarımız,

Teknoloji ve kaliteye verdiğimiz değer sayesinde, 42 yılda Aydın’dan Dünya’ya ulaşan bir yolculuğumuz oldu. Polat Group Holding, sürdürülebilir büyüme stratejilerimiz ve 2019 yılında oluşturduğumuz yeni organizasyon yapımız ile daha da güçlenerek, kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Temel değerlerimize sadık kalarak her zaman yeniliklere açık ve teknolojiyi takip eden bir yapıyla bilimsel çalışmalarımıza sonuna kadar devam edeceğiz. Endüstri 4.0 ile uyumlu geliştirdiğimiz makinalarımızı farklı sektörlerde insan hayatına doğrudan dokunan ürünlerin ortaya çıkmasına hizmet ederken görmekten gurur duyuyorum. Bir makine firması olarak kurulduğumuz günden bu yana, yaptığımız farklı yatırımlar ile pek çok alanda faaliyet gösteriyoruz. Kurduğumuz bu dinamik yapı ile birlikte faaliyetlerimizin bilim ve teknoloji ışığında gelişerek devam edeceği inancındayım.

Makine, redüktör, tarım, fidancılık gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerimizin gelişmesinde ülkemizin refahına ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla “katma değerli ürün üretme” yaklaşımımız büyük bir etmen olmuştur. Bu doğrultuda birçok yeni faaliyet alanları oluşturup dış pazarda ülkemizi temsil ettik ve şu anda makine alanında Dünya’daki ilk 10 firma arasındayız. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde kalite ve başarımızın uluslararası arenada en üst düzeylere taşımak için pazarın ihtiyaçları doğrultusunda faaliyetlerimizi geliştirecek ve çeşitlendireceğiz. Amacımız sektöründe, global anlamda sürdürülebilir lider markalar yaratmak ve bunu büyük bir ölçüde başardık.

Geçmişten bugüne, 42 yıl içerisinde uzun ve zorlu bir yol kat ettik. Bu yolda gerçekleştirdiğimiz başarılara kat ve kat fazlasını ekleyerek devam edeceğimiz konusunda yeni nesile inancım tam. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırması dışında inovatif bakış açıları geliştirmek konusunda da büyük bir etkisi oldu. Bu zorlu yolda Polat Group Holding ailesine ve değerli paydaşlarımıza birlikte kat ettiğimiz yollar ve gerçekleştirdikleri özverili çalışmalar için sonsuz şükran duyuyor, devamlı olacağından şüphe duymadığımı belirtmek istiyorum.

İbrahim POLAT
Yönetim Kurul Başkanı

İbrahim Polat, Polat Group Holding Yönetim Başkanı

"Polat Group Holding, sürdürülebilir büyüme stratejilerimiz ve 2019 yılında oluşturduğumuz yeni organizasyon yapımız ile daha da güçlenerek, kararlılıkla yoluna devam edecektir."