İşe Alma ve Yerleştirme

Polat Grup olarak; alanında deneyimli veya gelecek vaat eden, dinamik, yenilikçi, araştırmayı seven, kurum kültürü ile uyumlu ve değerlerimize sahip çıkacak insanlara kariyer fırsatları sunmayı kendimize felsefe edindik.

Bu doğrultuda, iş başvurularınız uzman ekibimiz tarafından titizlikle değerlendirilir ve uygun adaylarla mülakatlar düzenlenir. Görevin gerektirdiği niteliklere uygun olarak kişilik, yabancı dil ve diğer testler yapılarak fırsat eşitliği sağlanır.

Açık pozisyonlar kariyer siteleri üzerinden duyurulur. Pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip adaylar, İnsan Kaynakları departmanımız tarafından mülakata davet edilerek işe alım süreci başlatılır.

Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere veri tabanında saklanır ve takip edilir. Tüm adaylar işe alım sürecinin sonucu ile ilgili bilgilendirilir.

Tüm başvurular ve veri tabanına alınan özgeçmişlerde yer alan kişisel bilgiler, KVKK gereği mutlak gizlilik içinde korunur.


Staj Programı

Polat Grup’ta sosyal sorumluluk olarak, öğrencilerimizin mesleki, teknik ve kişisel gelişimlerini tamamlamasına yardımcı olmak için stajyer yerleştirme programı uygulanır.

Lise ve üniversite öğrencilerini kapsayan staj programımıza zorunlu ya da gönüllü olarak staj yapmak isteyen stajyerler başvurabilir. Başvurular değerlendirildikten sonra belirlenen öğrenciler ile birebir ya da grup mülakatları gerçekleştirilir ve olumlu değerlendirilen adaylar staj programına dâhil edilir.