Kilometre Taşları

 1. İlk Adımlar

  Her şey 1978 yılında, 4,5 m2’lik küçük bir atölyede soğuk demire can verirken başladı. İbrahim Polat, “Benim hayallerim var” dedi ve Polat Makina'yı kurdu.

 2. Sanayileşme

  Polat Makina, 1993 yılında tüzel kişilik kazandı ve 1994 yılından itibaren “Polat Makina Sanayi A.Ş.” unvanını aldı. İşletme, müşterileri için finansal olarak en uygun, teknolojik olarak en üstün çözümü sunmayı başardı.

 3. Polat Tarım kuruldu

  2001 yılında, Polat Tarım örnek tesis olarak kuruldu. Polat Makina AR-GE Merkezi olarak da hizmet veren Polat Tarım, ürün ve hizmet kalitesinde dünya standartlarını hedefleyerek çalışmalarını sürdürüyor.

 4. Polat Grup Redüktör kuruldu

  Yılların tecrübesini teknolojiyle harmanlayarak, bugün Türkiye’nin redüktör alanında 1 numaralı markası haline gelen Polat Grup şirketlerinden Polat Grup Redüktör, 1998 yılında kuruldu. Tüzel kişiliğine 2004 yılında kavuştu.

 5. Oya Fidancılık kuruldu

  Hobi bahçesi olarak başlayan ancak sonrasında Polat Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat’ın ticari deneyimi sayesinde büyük bir işletmeye dönüşen Oya Fidancılık A.Ş kuruldu.

 6. Polat Makina GR. A.E. kuruldu

  “Gelecek de bir gün gelecek” prensibini kendine yol haritası edinen İbrahim Polat, pusulasını yurt dışına çevirdi. Polat Gr. A.E. Yunanistan'da kuruldu.

 7. Polat Makina Sarl. Fas’ta kuruldu

  Fas pazarında satış ve servis faaliyetlerini yürütmek üzere Polat Makina Fas ofisimiz açıldı.

 8. Avrupa'da sağlam adımlarla ilerledik

  İtalya ve Almanya gibi köklü ve büyük pazarlarda pazarlama, satış ve servis faaliyetlerimizi genişletmek için şirketler kuruldu.

 9. Polat Group Holding kuruldu

  Kurumsallaşma çalışmaları dahilinde tüm süreçlerimizi gözden geçirip, verimliliği artırmak ve şirketlerimizin faaliyetlerine daha verimli odaklanmasını sağlamak için bünyemizdeki şirketleri tek bir çatı altında birleştirerek 2019 yılının Aralık ayında Polat Group Holdıng A.Ş. kuruldu.